Dlaczego suplementacja stawów u psów jest tak ważna?

Dlaczego suplementacja stawów u psów jest tak ważna?

Suplementacja stawów u dużych psów jest ważna z kilku powodów. Duże psy, takie jak dogi, owczarki niemieckie czy labradory, narażone są na większe obciążenia stawów ze względu na swoją wagę i aktywność. Oto kilka powodów, dla których suplementacja stawów może być istotna:

Zapobieganie uszkodzeniom stawów: Duże psy są bardziej podatne na różnego rodzaju schorzenia stawów, takie jak dysplazja stawu biodrowego czy łokciowego.

Suplementacja stawów może pomóc w utrzymaniu zdrowych stawów i zapobieganiu uszkodzeniom.

Lepsza ruchomość i elastyczność: Suplementy dla stawów zawierają składniki odżywcze, takie jak glukozamina, chondroityna i MSM (metylosulfonylometan), które pomagają w produkcji i naprawie chrząstki stawowej. Te substancje mogą poprawić ruchomość stawów i elastyczność, co jest istotne dla dużych psów, które często mają większe obciążenia na stawy.

Wspomaganie zdrowego starzenia się: Starsze psy, zwłaszcza duże rasy, często doświadczają zmian związanych z wiekiem, takich jak artretyzm.

Suplementacja stawów może pomóc w łagodzeniu objawów związanych z tymi zmianami i zapewnić wygodę i jakość życia starszego psa.

Wspieranie gojenia się po kontuzjach: W przypadku dużych psów, które są bardziej aktywne i mogą być bardziej narażone na kontuzje stawów, suplementacja stawów może pomóc w procesie gojenia się po urazach. Składniki odżywcze w suplementach dla stawów mogą wspomagać naprawę i odbudowę tkanek stawowych.

 Ważne jest jednak, aby przed rozpoczęciem suplementacji stawów dla swojego psa skonsultować się z weterynarzem. Weterynarz może ocenić stan zdrowia psa, zalecić odpowiednie suplementy i dostosować dawkowanie do indywidualnych potrzeb zwierzęcia.

 

Wybór najlepszego suplementu na stawy dla psa może zależeć od indywidualnych potrzeb psa, jego stanu zdrowia i zaleceń weterynarza. Oto kilka popularnych i skutecznych suplementów, które często są stosowane w celu wspierania zdrowia stawów u psów:

Glukozamina: Jest to jedno z najbardziej powszechnie stosowanych suplementów na stawy dla psów. Glukozamina jest składnikiem budulcowym chrząstki stawowej i może pomóc w odbudowie i utrzymaniu zdrowych stawów.

Chondroityna: Podobnie jak glukozamina, chondroityna jest składnikiem budulcowym chrząstki stawowej. Stosowanie suplementów zawierających zarówno glukozaminę, jak i chondroitynę może mieć synergistyczne efekty i wspomagać zdrowie stawów.

 MSM (metylosulfonylometan): MSM to organiczny związek siarki, który może wspomagać zdrowie stawów poprzez redukcję stanów zapalnych i bólów stawowych. Jest to często stosowany składnik w suplementach na stawy.

Omega-3: Kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA), mają działanie przeciwzapalne i mogą pomóc w redukcji stanów zapalnych w stawach. Mogą być podawane w postaci oleju rybiego lub jako składnik suplementu na stawy.

Zielona małża nowozelandzka: Jest to naturalne źródło glukozaminy, chondroityny, kwasu hialuronowego i innych składników odżywczych korzystnych dla stawów. Suplementy z zieloną małżom nowozelandzką są powszechnie stosowane w celu wspierania zdrowia stawów u psów.

 

 

Ważny jest również wybór odpowiedniej miski dla psa. Duże psy powinny mieć wyższe miski głównie z powodu ich anatomicznych cech i potrzeb. Oto kilka powodów, dla których wyższe miski są zalecane:

Komfort podczas jedzenia: Duże psy mają dłuższe szyje i większe głowy niż psy mniejszych ras. Korzystanie z niskich misek może wymagać od psa schylania się nadmiernie, co może powodować niewygodę podczas jedzenia. Wyższe miski pozwalają psu utrzymać naturalną postawę, co może przyczynić się do większego komfortu podczas posiłków.

 Ułatwienie trawienia: Zbyt niskie miseczki mogą powodować, że pies zbyt szybko połyka jedzenie, co może prowadzić do problemów trawiennych, takich jak zgaga lub wymioty. Wyższe miski pozwalają psu na wolniejsze i bardziej kontrolowane jedzenie, co sprzyja zdrowemu trawieniu.

Zapobieganie dyskomfortowi kręgosłupa: Schylanie się nad niską miską podczas jedzenia może wywierać niewłaściwe obciążenie na kręgosłup dużego psa. To może prowadzić do napięcia mięśni i dyskomfortu. Wyższe miski pozwalają psu na utrzymanie naturalnej postawy ciała i minimalizują obciążenie na kręgosłup.

 Warto jednak pamiętać, że wysokość miski powinna być odpowiednio dostosowana do wielkości konkretnego psa. Miska powinna znajdować się na takiej wysokości, aby pies mógł swobodnie jeść, nie musząc się zbyt mocno schylać ani podnosić głowy.

Bądź na bieżąco z promocjami

Zapisz się do naszego newslettera, aby mieć dostęp do najnowszych ofert oraz wyprzedaży

Nasza strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na przechowywanie tych plików na Twoim urządzeniu.