Drapaki naścienne dla kotów - jakie korzyści przynoszą Twojemu pupilowi?

Drapaki naścienne dla kotów - jakie korzyści przynoszą Twojemu pupilowi?

Właściwe zaspokojnenie potrzeb Twojego kota związanych z drapaniem może pomóc uniknąć niepotrzebnych szkód w domu, w postaci zniszczonych mebli czy ściań. Jeśli jednak brakuje Ci miejsca na klasyczny drapak, warto rozważyć opcję drapaka naściennego.

Jakie są zalety drapaków naściennych?

1. Oszczędność miejsca - drapaki naścienne są idealne dla osób, które mieszkają w małych mieszkaniach lub nie chcą zajmować za dużo przestrzeni swojemu kotu. Montaż drapaka naściennego pozwala zaoszczędzić miejsce na podłodze, które można wykorzystać na inne cele.

2. Wielkość - zazwyczaj są mniejsze niż tradycyjne drapaki, co może być korzystne dla kotów, które wolą mieć swoje miejsce do drapania w miejscach bardziej zacisznych.

3. Komfort kota - większość kotów zdecydowanie woli przebywać "na wysokościach", jest to zazwyczaj wysoki regał lub szafa. Mogą w ten sposób obserwować otoczenie jednocześnie czując się przy tym bardzo bezpiecznie. Drapaki naścienne, które mają możliwość siedzenia są idealnym rozwiązaniem, ponieważ można zamontować je na ścianie, na dowolnej wysokości. 

4.  Estetyczny wygląd - są nie tylko praktyczne, ale także estetyczne. Dzięki różnym kształtom, kolorom i wzorom, można je dopasować do stylu wnętrza, co pozwala na ich harmonijne wkomponowanie w całą przestrzeń.

Przy wyborze drapaka naściennego warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, należy wybrać drapak odpowiedniej wielkości dla kota. Warto też wybrać materiały, które będą bezpieczne dla pupila, np. naturalne drewno.

Drapaki z kolekcji Kajto spełniają wszystkie te kryteria. Drewno jako podstawa drapaków jest bezpiecznym i trwałym tworzywem, a środek pokryty certyfikowanym materiałem z recyklingu jest idealnym miejscem do ostrzenia pazurków Twojego zwierzaka.

Główni bohaterowie ze zdjęć to kociaki z hodowli Ragdolli https://www.facebook.com/people/Liderland-PL-Cattery/100063268446431/ 

Bądź na bieżąco z promocjami

Zapisz się do naszego newslettera, aby mieć dostęp do najnowszych ofert oraz wyprzedaży

Nasza strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na przechowywanie tych plików na Twoim urządzeniu.